Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć na stronie: Polityka prywatności

EKOGROSZEK SKARBEK

Ekogroszek SKARBEK (dawniej Pieklorz) jest sztandarowym produktem kopalń WĘGLOKOKS KRAJ, niezmiennie cieszący się uznaniem odbiorców w całym kraju. SKARBEK powstaje na bazie węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki, z wyselekcjonowanych partii urobku, które charakteryzują się dużą kalorycznością, przy stosunkowo małej wilgotności i niewielkiej ilości substancji niepalnych. Przeznaczony jest głównie do spalania w kotłach z automatycznymi paleniskami retortowymi i rusztowymi oraz we wszystkich kotłach rusztowych komorowych górnego i dolnego spalania.

Zaletą ekogroszku SKARBEK jest to iż, charakteryzuje się on stabilnym spalaniem, niską emisją zanieczyszczeń i wysoką sprawnością spalania. Wymienione cechy gwarantowane są przez odpowiednie certyfikaty, na które powinien zwrócić uwagę nabywca paliwa węglowego. Certyfikaty wydawane są przez specjalistyczne laboratoria akredytowane zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2001. Węgiel ten został przebadany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Wyniki badań pozwoliły mu uzyskać świadectwo na znak bezpieczeństwa ekologicznego.

Ekogroszek SKARBEK wydobywany jest w kopalniach KWK Piekary i KWK Bobrek. Produkowany w nich węgiel różni się nieznacznie parametrami jakościowymi.

SKARBEK KWK BOBREK

Uziarnienie  8 - 25 mm

Wartość opałowa  28500 – 29500 (KJ/kg)

Popiół  4 – 5%

Siarka  0,41 – 0,60%

Wilgoć  5 – 8%

Spiekalność  0 – 20 Ri

 

SKARBEK KWK PIEKARY

Uziarnienie  5 - 25 mm

Wartość opałowa  26500 – 26999 (KJ/kg)

Popiół  4 – 5%

Siarka  0,41 – 0,60%

Wilgoć  9,5 – 13%

Spiekalność  max. 5 Ri

 

CERTYFIKAT JAKOŚCI

> Grupa Kapitałowa

Znajdziecie tu Państwo najważniejsze informacje ze świata węgla. Jest to także miejsce do wyrażania opinii istotnych nie tylko dla branży, ale dla całej polskiej gospodarki. Pragniemy stworzyć forum w merytorycznej dyskusji o znaczeniu i misji górnictwa oraz o energetycznym bezpieczeństwie Polski.

 

Magazyn C - archiwum