Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć na stronie: Polityka prywatności

Składowisko

CZW „Węglozbyt” S.A. posiada składowisko węgla w Ostrowie Wielkopolskim, które jest dogodnie skomunikowane  z drogami krajowymi nr 36, 11 i 25. Powierzchnia składowiska to 42 ha (w tym powierzchni wybetonowanych 6 ha) co umożliwia składowanie około 1,7 mln ton. Składowisko posiada własną bocznicę kolejową, stanowiącą wiązkę 5 torów o różnym przeznaczeniu funkcyjno-technologicznym, o łącznej długości 8500m.

Podstawowymi parametrami eksploatacyjnymi są:

  • zdolność przeładunkowa  wagonów kolejowych to  około 7,5-10 tys. ton towarów masowych na dobę przy pracy 3 – zmianowej.
  • miesięczna zdolność obsługi przyjęcia i wysyłki towarów sypkich od 160 do 210 tys. ton/m-c.
  • specjalistyczny sprzęt do rozładunku i załadunku towarów, m. in.  wywrotnica wagonowa 80 tonowa, taśmociągi, zwałowarki szynowe, koparki chwytakowe, spychacze, ładowarki kołowe, wagi wagonowe i samochodowe.
  • własne nowoczesne laboratorium analityczno-diagnostyczne.     


Na składowisku odbywa się sprzedaż węgla hurtowa i detaliczna.

> Grupa Kapitałowa

Znajdziecie tu Państwo najważniejsze informacje ze świata węgla. Jest to także miejsce do wyrażania opinii istotnych nie tylko dla branży, ale dla całej polskiej gospodarki. Pragniemy stworzyć forum w merytorycznej dyskusji o znaczeniu i misji górnictwa oraz o energetycznym bezpieczeństwie Polski.

 

Magazyn C - archiwum